“Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання” Роальда Дала: відгук на книгу

Фото книги

Книга, що запам’ятається. Книга, що навчить вас по-справжньому любити і ненавидіти. Книга, про яку говорять. Переважно такі відгуки можна зустріти на зворотах книжок. Кожна друга – це бестселер Нью-Йорк Таймс, Вашингтон Пост чи Амазон.

А “Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання” Роальда Дала – це просто книга, яку варто прочитати. Особливо тим, хто полюбляє чорний гумор. 

Роальд Дал – відомий британський письменник та сценарист, автор романів, казок і новел. Ви можете його знати завдяки серії відомих дитячих казок “Матильда”, “ВДВ (Великий Дружній Велетень)”, “Чарлі і шоколадна фабрика”, “Джеймс і гігантський персик” та “Відьми”. Його доросла збірка “Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання” – це як стрибок у невідоме. Ти не знаєш, скільки тобі падати і що чекає тебе в кінці.

Як і решта творів письменника, книга вийшла друком у видавництві “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”. Переклад з англійської Віктора Морозова. Читається легко, а текст стелиться комфортно і приємно. Як завжди, плюсую видавництву за гарну роботу.

Сюжет і післясмак

Фото книги

Книга Роальда Дала “Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання”. Фото @yellowdogsmile

“Коняка Фокслі” – це серія коротких і гострих, як соус табаско, історій. Вони – ідеальна приправа для тих, хто вже не перший день у світі літератури. Провокативний і смертельно темний гумор від дитячого письменника. Думаю, далі можна не продовжувати. Інтригує, правда?

Збірка складається з 16 історій. Вони не пов’язані між собою сюжетом. Спільний знаменник у них лише в несподіваних розв’язках. Тут і старий мрійник, який в погоні за вічністю став… оком. І молодий батько сімейства, який думав, що все прорахував, крім свого останнього стрибка з лайнера. А вправний пальцмейстер трапляється на дорозі саме тоді, коли вам сумно за кермом.

Чому може навчити Роальд Дал своїми мікродозами смачного гумору? А нічому. Лише кайфувати від життя тут і тепер, не старатися спланувати своє майбутнє (все одно щось піде не так), ну і смакувати кожну букву з написаних оповідань. Але якщо книга вам не сподобається, не переживайте. У морі ще багато риби. А Роальд Дал, я впевнена, не збирався стати для вас казкою на ніч. Як і загадкові життя його персонажів.

Особиста порада

Беріться за книгу, коли все дістало, життя кардинально міняє русло або хочеться просто на ручки. Я, наприклад, читала цю збірку, поки лежала в пологовому. Якраз те, що треба, щоб підкреслити незвичність усього навколо. Кожна історія витягає мозок, споліскує його і акуратненько кладе назад.

Автор відгуку – Наталя Мойсеєнко. Instagram автора: @yellowdogsmile.

Основне фото: @clockwork_snail

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.