«Крадійка книжок» Маркуса Зузака: відгук на книгу

Маркус Зузак "Крадійка книжок". Фото книги від @anastasiahats.

…Слова. Навіщо їм взагалі існувати? Якби не вони, усього цього б не сталося ©Маркус Зузак “Крадійка книжок”

І справді! Без них я б ніколи не прочитала розповідь про таку ж книголюбку, як я. Без них ви не читали б рецензію на роман, який написаний від лиця Смерті. Та ще багато-багато чого не сталося б без Слів… 

Сюжет

Книга розповідає нам про дівчинку, темношкірого легкоатлета й олімпійського рекордсмена Джессі Овенса, Saukerl-я з акордеоном (перекладається як «свинтус» з німецької), єврейського кулачного бійця, про нацистів і величезну кількість крадіжок. Сподіваюсь, що цього достатньо, аби викликати цікавість, бо я ж не хочу розкривати всі карти.

Моя історія

Мене звуть Настя, і в цьому році я склала ЗНО. Тобто 9 місяців жила в інформаційній блокаді або, іншими словами, читала тільки програмну літературу. Тому я вирішила, що з завершенням екзаменів одразу повернуся до однієї зі своїх улюблених речей у світі – книг.

Ось я вже стою в книжковому магазині зі збіркою творів Франца Кафки у руках. Але цього замало, і тому я шукаю ще щось цікаве для себе. Як би це банально не звучало після такого епіграфу, але саме Слова змусили мене вибрати “Крадійку книжок”. Якщо казати більш конкретно, то це був опис від The New York Times, у якому йшлося про те, що це “химерно структурована книга про нацистську Німеччину, у якій оповідачем є сама Смерть”. Тобто про все, що так мене цікавить.

Враження

Є такі книги, від яких, знаючи про що вони, вже не чекаєш ефекту «вау!», але потім ти потрапляєш до них у полон і відчуваєш не тільки той самий ефект, а ще й багато різних емоцій.

Маркус Зузак "Крадійка книжок". Фото книги

Маркус Зузак “Крадійка книжок”. Фото книги від @aneevidence.

«Крадійка книжок» залишила після себе тільки позитивні враження. Хоча було б нечесно не сказати, що після прологу я не була скептично налаштована. Тоді мені здалося, що це буде дещо дитяча історія. Але, перегортаючи все нову й нову сторінку, розумієш, що перше враження – оманливе.

Переходячи до плюсів, хочу сказати, що мені сподобався той колорит, яким Маркус Зузак наділив усіх своїх героїв. Також до душі припали образи-символи, такі як акордеон, Слова, підвал та інші. Цей твір не сентиментальний, але болісно трагічний, навіть дещо поетичний. Незважаючи на те, що книга зачіпає і війну, і Голокост, вона є якоюсь особливо затишною. Якби мене запитали, у яких кольорах я бачу цей витвір мистецтва, не вагаючись, я б відповіла: «У коричневому та білому». І саме через свою спокійність, історію неможливо прочитати в запій. Хочеться розсмакувати кожне слово, кожний діалог, кожну цитату.

Трохи про видання

Книга, яку я придбала, була надрукована у видавництві «Клуб сімейного дозвілля».  Мені подобається тверда обкладинка та якість друку. Найбільшим плюсом для мене як людини з поганим зором є те, що шрифт дуже зручний для читання.

Моя оцінка

«Крадійка книжок» поповнила мій список улюблених книг, тому я радо рекомендую її кожному для прочитання, в тому числі тим, хто хоче навчитися лаятися німецькою, красти книжки та малювати на сторінках «Mein Kampf». Моя оцінка – 5 із 5.

Автор фото та відгуку – Анастасія Гаценко. Instagram: @aneevidence.

Comments

Катерина сказав:

Ти неначе з моїх вуст зняла фразу про те, що, знаючи сюжет, вже не очікуєш вражаючого ефекту. І, знаєш, тепер, мабуть, потрібно переоцінити свої думки і все ж таки дійти до Крадійки Книжок для отримання цього “вау” ефекту. Дякую за рецензію!

bookyspace сказав:

Дякую за Ваш коментар:)

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.