“Львів – одне велике ліжко” Сергія Топольницького: відгук на книгу

Фото книги "Львів – одне велике ліжко"

Дощить… Я поспішаю на пошту за книгою, яку з нетерпінням чекала. Завжди приємно знайомитися з творчістю нових авторів, а коли ще й пишуть про одне з твоїх улюблених міст, інтригуючи при цьому анотацією, то очікуєш багато.

Зараз поряд зі мною лежить уже прочитана книга. Але я добре пам’ятаю той вечір, коли вперше тримала її в руках. Мене приємно вразила обкладинка в стилі мінімалізм, яка на дотик нагадує м’якеньке ліжко. А в цьому ліжку на мене чекали 11 оповідань про Львів, час і секс. 

Інтимне життя – тема, на мою думку, дуже делікатна в літературі, але саме її автор обирає для творчого дебюту. Подає все відкрито і без цензури. Те, що було табуйованим та прихованим під покровом ночі, видно, наче вдень.

Ключем до розуміння всієї книги є історія “Інші Я”. Автор уміло заховав його серед оповідань про дружбу (“Чоловіки ніколи не плачуть”), шлюб крізь роки (“А чи була зрада?” та “Перше побачення”), про ніжність і романтику в деталях (“Квіти для дівчини з фіолетовим настроєм”), щасливі миті (“Інше місто-інші правила”) та хитросплетіння долі (“Відділ кадрів”), про потаємне (“Збоченка”), про істинні бажання (“Кавова квітка”) і про вибір (“А що, коли тільки дружити?”, “Дражнити, ігнорувати”). Усі ці історії різні і схожі водночас. Об’єднує їх головний герой – такий собі львівський Біллі Мілліґан. Його особистостям 28 років, кожна з них живе своїм життям, але всі вони люблять секс.

“Львів – одне велике ліжко” – це літературна спроба автора прожити різні життя в образі головного героя.

Це ж так круто – мати більше, ніж одну можливість реалізуватися. Більше, ніж одні моногамні стосунки. І взагалі, більше, ніж одне життя © З історії “Інші Я”, ст. 30

Кожне з оповідань відкриває якусь грань нашої душі. Читаючи книгу, ви зможете на собі відчути весь спектр емоцій: від негативу та відрази до захвату й щастя. Відчувається, що автор психолог. Можливо, саме тому в деяких історіях упізнаєш себе і вони торкаються глибини душі. Розумієш, що відчувають персонажі, чому вони чинять саме так, чому бояться ризикнути або навпаки…

Гадаю, що жінкам “Львів – одне велике ліжко” дасть можливість поглянути на стосунки очима чоловіка, зрозуміти його бажання, а чоловікам буде чого повчитися в особистостей головного героя. Для мене читання цієї книги було цікавим досвідом. Львів – місто, яке закохує в себе з першої філіжанки кави, де кожна вуличка манить прогулятися по ній, а бруківка виграє тисячу мелодій під колесами авто та краплями дощу, засяяв іншими фарбами. Можливо, після знайомства з книгою, ви наважитися на те, чого боялися, адже як би не хотілося, життя в нас одне, тож насолоджуйтеся ним. Carpe diem!

Сергій Топольницький подарував свою книгу в обмін на відгук. У написанні та редагуванні цього тексту він участі не брав.

Автор фото й відгуку – Галя Сагайдак. Інстаграм автора: @shaura_17.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.